آیا تمامی وب سایتها قابلیت ارتقا را دارند ؟

آیا تمامی وب سایتها قابلیت ارتقا را دارند ؟
سایتها که به دو صورت استاتیک و داینامیک هستند . سایتهای استاتیک که قابلیت ارتقا را ندارند اما در مقابل سایتهای داینامیک قابلیت ارتقا وتغییر را دارا می باشند .

با بررسی تکنولوژی و فناوری می توان نتیجه گرفت که تکنولوژی در حال پیشرفت و ارتقا می باشد و با گذشت زمان تکنولوژی ها ی قدیمی از رده خارج شده و تکنولوژی جدید جایگزین آن می شود . در رابطه با اینترت و فضای آن نیز این موضوع صدق می کند به طوریکه این فضا هر روز در حال رشد و پیشرفت می باشد.

طراحان سایت در هنگام طراحی یک سایت به رنگ ، متن ، گرافیک و... توجه می کنند . تمام اطلاعاتی که در یک وب سایت وجود دارد از طریق کدهای HTML بوجود می آیند. وب سایتها با توجه به نوع فعالیت و کسب و کاری که انجام می دهند با یکدیگر تفاوت دارند مثلا وب سایتهای فروشگاهی با وب سایتهای شرکتی با یکدیگر متفاوت هستند .

انواع وب سایتها بر اساس کاربرد آنها :

  • وب سایتهایی که نوع فعالیت آنها در رابطه با خبر می باشد
  • وبلاگ ها
  • وب سایتهای شخصی
  • وب سایتهایی که زمینه ی فعالیت آنها در رابطه با دانلود می باشد
  • وب سایتهای فروشگاهی
  • وب سایتهایی در رابطه با فروم و انجمن

انواع طراحی سایت :

الف ) طراحی سایت استاتیک

ب ) طراحی سایت داینامیک

سایت استاتیک به چه نوع سایتی گفته می شود :

در ابتدا وب سایتها به صورت استاتیک طراحی می شدند . در طراحی استاتیک کلیه ی کارهای مربوط به طراحی از طریق کد نویسی و برنامه نویسی می باشد . در این نوع طراحی CMS یا سیستم مدیرت محتوا وجود ندارد . طراحی سایتها ی استاتیک امروزه کاربرد زیادی نداشته زیرا این سایتها قابلیت ارتقا و مدیریت ندارند  در نتیجه افراد تمایلی به داشتن چنین سایتی ندارند . برای انجام هرگونه تغییرات کوچک در این سایتها باید هزینه ی زیادی انجام شود زیرا ایجاد تغییر در هر قسمت باید توسط برنامه نویس انجام شود .

کاربرد وب سایتهای استاتیک برای سایتهایی می باشد که در آینده نیاز به تغییرات زیادی در محتوا ندارند . ارزان بودن این سایتها به دلیل نداشتن سیستم مدیریت محتوا باعث شده تا سایتهایی که در زمینه ی معرفی و کاتالوگی هستند از این سایتها استفاده کنند .

از مزایای سایتهای استاتیک می توان به امنیت بالا اشاره کرد. وب سایتهای استاتیک که بدون داشتن سیستم مدیریت محتوا در سرور نگهداری می شود .

سایت داینامیک به چه نوع سایتی گفته می شود :

تمایل افراد به داشتن سایت داینامیک بیشتر می باشد زیرا این سایتها دارای قابلیت تغییر و ارتقا می باشند . در طراحی این سایتها از سیستم مدیریت محتوا استفاده می شود . سایتهای داینامیک در صورتی قابلیت ارتقا را دارند که در طراحی آنها از قالبهای آماده استفاده نشود .

هزینه ی طراحی سایت داینامیک از استاتیک بالاتر می باشد اما سایتهای داینامیک به دلیل داشتن قابلیت تغییر و ارتقا توجه افراد بیشتری را به سوی خود جلب کرده اند . در طراحی داینامیک افراد با دیدن یک دوره آموزش کوتاه می توانند خودشان در سایت تغییر ایجاد کنند .

اهمیت طراحی سایت داینامیک از نظر موتورهای جستجو بیشتر از استاتیک می باشد . امنیت سایتهای داینامیک نسبت به استاتیک پایین تر است اما این مشکل نیز چاره ای دارد ، افراد می توانند از طریق افزونه های موجود امنیت را بالا ببرند .

به دلیل پایین بودن قیمت قالبهای  آماده ، برخی افراد از این قالبها برای طراحی سایت خود استفاده می کنند که این کار اشتباه میباشد زیرا تغییرات در این وب سایتها به سختی انجام می شود .

سیستم های مدیریت محتوا که در طراحی داینامیک از آنها استفاده می شود به دو شکل جوملا و وردپرس می باشد .

طراحی وب سایت فروشگاهی :

طراحی وب سایتهای فروشگاهی و خرید آنلاین امروزه کاربرد زیادی داشته و بسیاری از کسب و کارهای قدیمی به فکر فروش محصولات خود به صورت اینترنتی و آنلاین  افتاده اند .

مزایای طراحی سایتهای فروشگاهی :

1-قابلیت پرداخت پول به صورت اینترنتی و آنلاین

2-مکانی برای ارسال نظر و پیشنهاد

3-افراد می توانند مطالبی را که به دنبال آن هستند را در سایت جستجو کنند

4-افراد می توانند امتیاز بدهند

5-داشتن سبد خرید

6-به علت داشتن تنوع محصول افراد می توانند به مقایسه ی محصولات بپردازند

7-افراد می توانند حساب کاربری داشته باشند

8-دارای دسته بندیهای مختلفی هستند

طراحی پروتال :

پروتال ها که به چندین منبع و وب سایت متصل هستند و از این طریق می توانند اطلاعات مفیدی را از تمامی سایتها جمع آوری کرده و در داخل پروتال قرار دهند . از طراحی های پروتال برای ارگان ها ، سازمانها استفاده می شود . طراحی پروتال بسیار دشوار می باشد و به یک تیم حرفه ای نیاز دارد . پروتال ها که با وب سایتها متفاوت هستند.

وب سایت شخصی : بسیاری از افراد برای برقراری ارتباط با مشتریان و مخاطبان خود از وب سایتهای شخصی استفاده می کنند .

وب سایتهای شرکتی :

شرکتها برای انجام فعالیت خود تصمیم به ایجاد سایت می گیرند تا از این طریق بتوانند کسب و کار خود را رونق بخشند . سایتهای شرکتی به دلیل آنکه تغییرات زیادی در طول مدت فعالیتشان بر روی سایت اعمال نمی شود به همین دلیل از طراحی استاتیک استفاده می کنند

وب سایتهایی خبری :

این وب سایتها که به صورت پروتال هستند و در آن اطلاعات و اخبار تمام دنیا به روز قرار می گیرد

http://darkoob.co.ir