شرکت ارتباطات هوشمند چکاوک

شرکت ارتباطات هوشمند چکاوک
شرکت ارتباطات هوشمند چکاوک یکی از اولین شرکت‌های ایرانی دارای دانش توسعه و پیاده‌سازی سوئیچ‌های نسل جدید مخابراتی مبتنی بر IP با تکیه بر دانش مهندسین و متخصصین ایرانی است.

شرکت ارتباطات هوشمند چکاوک

شرکت ارتباطات هوشمند چکاوک یکی از اولین شرکت‌های ایرانی دارای دانش توسعه و پیاده‌سازی سوئیچ‌های نسل جدید مخابراتی مبتنی بر IP با تکیه بر دانش مهندسین و متخصصین ایرانی است که ضمن اخذ تائیدیه های لازم از مراجع ذی‌صلاح ، دارای گواهی‌نامه دانش‌بنیان تحت عنوان سامانه چکاوک می‌باشد.

سامانه چکاوک 

سامانه چکاوک محصول مشترک شرکت نوران ارتباطات پایدار و شرکت پارس پویش فن‌آور می‌باشد که با بهره‌مندی از آخرین استانداردهای حوزه NGN/IMS توسعه پیدا کرده است و قابلیت سازگاری و همسازی با سوئیچ‌های PSTN و سوئیچ‌های مخابراتی نسل جدید که بر اساس 3GPP توسعه پیدا کرده باشند را داراست. ساختار ماژولار این سیستم به اپراتورها کمک می‌کند تا دست بازتری در انتخاب اجزا سیستم NGN/IMS خود داشته باشند.از دیگر قابلیت‌های مهم این سامانه سیستم شارژینگ آنلاین می‌باشد که این سیستم می‌تواند سرویس‌های و محتواهای مختلف را به‌صورت همزمان (converged services ) برای یک حساب فعال کند.

سرویس‌ها و محصولات شرکت ارتباطات هوشمند چکاوک

برخی از سرویس‌ها و محصولات شرکت ارتباطات هوشمند چکاوک به شرح زیر می‌باشد.

 

 

1- سافت سوئیچ (Soft Switch): سافت سوئیچ یک المان مرکزی در شبکه مخابراتی نسل جدید است که تماس‌های تلفنی را از یک خط به دیگری در بستر شبکه و یا اینترنت وصل می‌کند و باعث ادغام پروتکل‌های مختلف در NGN می‌شود. سوییچ چکاوک به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اجزای سیستم می‌باشد که نقش ارتباط اولیه با مشترکین و اپراتورهای  ثالث را بر عهده دارد بنابراین از کارایی و مقیاس‌پذیری خوبی برخوردار است.

 -2شارژینگ آنلاین (Online Charging): این سیستم جهت پردازش و محاسبات استفاده می‌شود که با دو سیاست اجرایی در OCS, OFCS کار خود را انجام می‌دهد. OCS   بر اساس استانداردهای مدرن ۳GPP توسعه پیدا کرده است. OFCS جهت ارتباط با کامپوننت های شبکه که امکان شارژینگ روی خط ندارند (Offline) استفاده می‌شود.

3- سرویس‌های ارزش‌افزوده (Value Added): سیستم Value Added در مسیر سیگنالینگ و مدیا قرار گرفته و انواع سرویس‌های موردنیاز هر کاربر را  فراهم می‌کند.

 -4ویپ گیت وی ها (VoIP Gateway): عموما ویپ گیت وی ها دستگاه‌هایی هستند که ترافیک تلفن‌ها را به IP برای انتقال در یک شبکه داده تبدیل می‌کند.