طراحی سایت

طراحی سایت
اشتباهات رایج در طراحی سایت

اشتباهاترایج در طراحی سایت

 

از آنجایی که طراحی سایت برای رفع نیاز های کاربران می باشد وهمچنین هدف آن برای پیشرفت یک کسب و کار و جذب مشتری می باشد برای رسیدن به این هدف و همچنین ماندن در ذهن بازدید کنندگان به عنوان یک سایت خوب و مفید باید نکاتی را رعایت کنید که از اشتباهات رایجی که صاحبان سایت به آن بر می خورند جلوگیری کنید.

حالا در این قسمت شما را با این اشتباهات رایج آشنا می کنیم.

 

همیشه در طراحی سایتتان سعی کنید تا وقتی صفحه ای را کامل آپلود نکردین در سایتتان قرار ندهید چرا که این کار باعث می شود بازدید کنندگان وقتی در سایتتان جستجو می کنند و وقتی به صفه ای که دارای خطای 404 بر بخورند باعث آزرده شدن آن ها می شوند و اعتماد خود را نسبت به سایتتان از دست می دهند.

 

  • چک نکردن در مرورگر های مختلف

بعد از راه اندازی سایتتان حتما آن را در مرورگرهای دیگر چک کنید و مطمئن باشید که صفحه شما به راحتی بالا می آید چراکه نیمی از مردم کشور از مرورگر های اکسپلور استفاده می کنند و وقتی با ورود به سایت شما به مشکلی بر بخورند باعث می شود بازدید کننده ی خود را از دست بدهید.

 

  • استفاده از موسیقی در پس زمینه های سایت

استفاده کردن از موسیقی در پیش زمینه در طراحی سایتتان باعث می شود که بازدید کنندگان سایت شما محدود شود چراکه بازدید کنندگان دارای سلیقه های مختلفی در زمینه موسیقی می باشند و موسیقی که شما انتخاب کردین ممکن است با سلیقه بازدید کننده هماهنگ نباشد و باعث از دست دادن بازدید کننده می شوید.

 

استفاده از متن های طولانی در طراحی سایت جذابیتی برای بازدید کننده ندارد بهتر است برای جذابیت بیشتر طراحی سایتتان از ( ادامه مطلب ) استفاده کنید به کار بردن متن های طولانی برای بازدید کننده کسل کننده می باشد چراکه بسیاری از بازدید کنندگان ممکن است تمایلی به خواند متن های طولانی نداشته باشند.

 

  • فرم های ثبت نام طولانی

یکی از مسائل مهم این روزا در طراحی سایت به کار بردن فرم ثبت نام برای دسترسی به بخش های مختلف سایت می باشد برخی از بازدید کنندگان دیگر حوصله ی پر کردن فرم های طولانی را ندارند.

 

  • استفاده از فونت های نا مناسب و عدم تنوع در فونت ها

استفاده از فونت مناسب در طراحی سایت بسیار مهم است اگر فونت های کوچکی را در سایت استفاده کنید باعث می شود خوانایی خود را از دست دهد و همچنین اگر فونت ها یکنواخت باشد باعث کاهش جذابیت طراحی سایت شما می شود در بعضی قسمت ها نوع فونت خود را تغییر دهید حتی اگر از یک نوع فونت در سایتتان استفاده می کنید سایز ها را تغییر دهید.

 

  • عدم مشخص شدن بازدید از لینک ها

لینک هایی را که بازدید کننده از آن ها بازدید می کند سعی کنید رنگ های آن را تغییر دهید تا بازدید کننده را متوجه دیدن لینک کنید.